Aromamasáž

aromaterapie

Aromamasáž je terapií,která  k celkové obnově harmonie požívá éterických (esenciálních) olejů*. Aromamasáž má dlouhou historii. Lidé používají aromatické rostliny od úsvitu historie, první zmínky o aromaterapii jsou staré více než 4000 let, kdy starověcí Sumerové používali vonné rostliny jako cypřiš a myrhu.

* Éterický (esenciální) olej- rostlinné silice, které jsou obsaženy v různých částech rostlin. Z rostlin se pak nejčastěji extrahují parovodní destilací a slouží nejen pro potřeby aromaterapie.

Aromamasáž
Aromamasáž (aromaterapeutická masáž) je jemnou dotykovou terapií, která se snaží přinést relaxaci, zvýšit energii a zmírnit vliv stresu. Ale nejen to. Aromamasáž je i terapie, která pomůže najít ztracenou duševní, fyzickou a intelektuální rovnováhu. Pracuje v souladu se silami přírody. Nejde o formu medicíny, která by potírala pouze symptomy. Aromaterapie se zabývá celým člověkem.
Účinnost metody aplikace éterických (esenciálních) olejů při aromamasáži je zvýšena psychologickým přínosem samotné masáže jako takové. Schopnost aromamasáže podpořit krevní a lymfatický oběh a zlepšit vodivost nervů má za účinek zklidnění napětí a zvýšení životní energie.
Při aromamasáži molekuly esenciálních olejů působí jednak prostřednictvím dýchacích orgánů při inhalaci a vnímání vůně čichem, jednak jsou vstřebávány pokožkou. Přestože je kůže normálně nepropustná pro vodu, může poměrně snadno absorbovat malé množství látek rozpustných v tucích. Jakmile projdou povrchem kůže, dostanou se do dermis (škáry), kožní vrstvy zásobované kapilárami. A tudy molekuly vstoupí do hlavního oběhu. Jako nosiče éterických olejů pro aromamasáž masáž slouží rostlinné oleje lisované za studena, které lehce prostupují kůží. Taková je aromaterapie.
Aromamasáž ovlivňuje jak psychickou, tak fyzickou harmonii těla. Účinky: mimo jiné působí především jako léčba přetížení organismu způsobeného stresem, pohybového aparátů, ženských, gynekologických potíží, interních bolestí a problémů. Aromaterapie působí jako léčba snížené imunity, únavy, bolesti hlavy a jiných potíží.